ПОЛЕЗНО:
[*]ПРЕМАХНЕТЕ РЕКЛАМИТЕ ВЪВ ФОРУМА ЧРЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ, ОТНЕМА 10 СЕКУНДИ С ПРОФИЛ ОТ FACEBOOK/GOOGLE/REDDIT!
[*]Как да играете игри за телефон на вашият компютър/лаптоп вижте ТУК.

Mafia Definitive Edition МНЕНИЯ ЗА ИГРАТА

Дискусии за видео игри за компютър, PS, Xbox и други.
Аватар
paco24
Инициатор на разговори
Инициатор на разговори
Reactions: 14

Mafia Definitive Edition МНЕНИЯ ЗА ИГРАТА

Мнение от paco24 »

Fix-Mafia-Definitive-Edition-Crash-at-Startup-1.jpg
Маfіа: Dеfіnіtіvе Еdіtіоn e изцялo нoв pимeйк нa издaниeтo oт 2002 г., кoйтo пpeдcтaвя eмблeмaтичния зa тoвa зaглaвиe oтвopeн cвят, кoйтo e пoтoпeн в гaнгcтepcкa aтмocфepa. Pимeйкът ce бaзиpa нa нoв eнджин и пpeдлaгa нa фeнoвeтe oбнoвeн cцeнapий, дoпълнитeлни cцeни (сutѕсеnеѕ), кaктo и “изцялo нoви пocлeдoвaтeлнocти и фyнкции в caмия гeймплeй.”
Какво ви е мнението за ремейка на играта Mafia от 2002, аз лично съм превъртял и mafia от 2002 и mafia 2 от 2011-та. Леко съм хайпнат за този ремейк, ще си кажа мнението след няколко дни, като я започна :geek:
от kiakha » Чет Дек 24, 2020 1:58 pm
Абстрахирайки се от това, че съм огромен фен на оригиналната игра от 2002.
Новият римейк е интересно заглавие, харесва ми че са запазили толкова много неща от оригинала - доразвили са историята на моменти и тук-таме са премахнали част от излишното шофиране, макар то да е може би най-доброто нещо в цялото заглавие. Което ме навежда на мисълта за състезанието - да, трудно е, минах го на classic difficulty и ми отне сигурно 20 опита :) А, щях да забравя графиката, която също е доста добра. Хареса ми и градът - запазил е духа на оригиналната игра, но изглежда супер и също е детайлен.

Както пише по ревютата, стрелбата не е много изпипана. Най-дразнещото нещо за мен беше, че твърде често имаш минимални амуниции, дори и да ги събираш от дървените каси и от убитите - на два пъти през играта останах без патрони и трябва да се бия с голи ръце :) Противниците постоянно мятат молотовки - отврат. Другото нещо е полицията - играта я започнах на Classic difficulty, обаче към средата трябваше да превключа на по-ниска трудност. Да, в оригиналната игра полицията беше супер строга, обаче при по-дребни провинения само те глобяваше - тук веднага започват да стрелят на месо.

Друго, което много ме издразни - повече от трудността на състезанието дори - Trip to the country. Хареса ми, че са опитали да я разширят, ама частта с бронирата кола беше просто невъзможна. И още нещо, при най-малката катастрофа, понякога дори при удар с бордюра при не чак толкова висока скорост, играта ти взима кръв. Едва да чукнеш някоя кола - оставаш на 90% :)
Та, както казах, съм фен на старата игра. Музиката в нея много повече ми хареса. Оригиналният саундтрак беше по-хубав. Особено при Visiting rich people - направо тръпки да те побият, докато се промъкваш зад някой пазач и не знаеш дали няма да те усети.

Друго е Лука Бертоне - почти отсъства от новата игра. Старата доста наблягаше на новите коли, които се появяват с хронологичния ход, а в новата игра просто се качваш на това, което стои в задния двор на Салиери или на най-бързото, което си отключил в историята досега.
Хангар 13 пропуснаха нещо много важно тук, а именно да включат странични мисии за разнообразие от историята. Не само с Лука, можеше да добавят и някой друг страничен персонаж. А също така преспокойно можеше да добавят още 5-6 изцяло нови мисии, които да удължат играта и да се възползват от красивия свят, който са създали.
И все пак е добре, че има Free ride и няколко мисии в него, не очаквах да го включат, предвид отсъствието му в Мафия 2.

Честно казано, в старата игра някои моменти бяха много по-впечатляващи. Например още в началото, когато Сам излиза от бара и бърка във вътрешния си джоб - много по-въздействащо беше, отколкото в римейка. Не ми хареса, че са спестили някои неща от мисиите, например в Омерта, когато разпитваш Малкия Тони или (особено) Плешивия Джо :) You lucky bastard също беше по-интересна с многобройните провалени опити да се убие един от противниците. Както и падането на самолета в Creme de la creme беше по-драматично в старата - а в нея даже имаше два алтернативни края. Но най-вече епилогът в старата беше доста по-въздействащ не само със смъртта на един герой, но и в монолога след това. В новата е ей-така, надве-натри се стига до заключението като лошо направен преразказ.

И все пак ми хареса играта като цяло, но повече ми помогна отново да оценя високо старата, тя постави твърде високи стандарти преди повече от 18 години.
Go to full post
3
Изображение Изображение

Mecho
Инициатор на разговори
Инициатор на разговори
Reactions: 9

Re: Mafia Definitive Edition МНЕНИЯ ЗА ИГРАТА

Мнение от Mecho »

Ето как върви играта на различните видео карти:

Ryzen 3 3200G Vega 8:

Ryzen 3 2200G Vega 8:

Ryzen 5 2400G Vega 11:

Ryzen 5 3400G Vega 11:

Athlon 3000G Vega 3:

RX 570:

RX 580:

Аз поиграх малко, но в момента цъкам киберпънк, ще се върна на Мафия след месец-два :D

Аватар
player
Инициатор на разговори
Инициатор на разговори
Reactions: 13

Мнение от player »

Супер реалистична, автомобилите се движат адски реално, не като в GTA V тип Супер Марио Карт, карах мотора и е уникално, RIDE на Milestone пасти да яде :-D Можете в настройките да си направите управлението на реалистично! Представям си на същия енджин в модерен, голям град и супер коли!
5/5 палец нагоре и сърчице!

otvorko11
Инициатор на разговори
Инициатор на разговори
Reactions: 9

Мнение от otvorko11 »

Честно казано не съм впечатлен.
По-хубава е от 3-та, но е по-зле от 2-та. Не ми стигнаха нервите да я превъртя, заради изключително слабо направената стрелба. Твърде много и дълги cut scenes, сякаш гледаш филм и от време на време ти дават да правиш нещо. В един момент започнах да ги скипвам. Също така в 2-та сякаш имаше повече свобода и възможности да правиш странични нещо.

Аватар
kiakha
Инициатор на разговори
Инициатор на разговори
Reactions: 15
Answers: 3

Мнение от kiakha »

Абстрахирайки се от това, че съм огромен фен на оригиналната игра от 2002.
Новият римейк е интересно заглавие, харесва ми че са запазили толкова много неща от оригинала - доразвили са историята на моменти и тук-таме са премахнали част от излишното шофиране, макар то да е може би най-доброто нещо в цялото заглавие. Което ме навежда на мисълта за състезанието - да, трудно е, минах го на classic difficulty и ми отне сигурно 20 опита :) А, щях да забравя графиката, която също е доста добра. Хареса ми и градът - запазил е духа на оригиналната игра, но изглежда супер и също е детайлен.

Както пише по ревютата, стрелбата не е много изпипана. Най-дразнещото нещо за мен беше, че твърде често имаш минимални амуниции, дори и да ги събираш от дървените каси и от убитите - на два пъти през играта останах без патрони и трябва да се бия с голи ръце :) Противниците постоянно мятат молотовки - отврат. Другото нещо е полицията - играта я започнах на Classic difficulty, обаче към средата трябваше да превключа на по-ниска трудност. Да, в оригиналната игра полицията беше супер строга, обаче при по-дребни провинения само те глобяваше - тук веднага започват да стрелят на месо.

Друго, което много ме издразни - повече от трудността на състезанието дори - Trip to the country. Хареса ми, че са опитали да я разширят, ама частта с бронирата кола беше просто невъзможна. И още нещо, при най-малката катастрофа, понякога дори при удар с бордюра при не чак толкова висока скорост, играта ти взима кръв. Едва да чукнеш някоя кола - оставаш на 90% :)
Та, както казах, съм фен на старата игра. Музиката в нея много повече ми хареса. Оригиналният саундтрак беше по-хубав. Особено при Visiting rich people - направо тръпки да те побият, докато се промъкваш зад някой пазач и не знаеш дали няма да те усети.

Друго е Лука Бертоне - почти отсъства от новата игра. Старата доста наблягаше на новите коли, които се появяват с хронологичния ход, а в новата игра просто се качваш на това, което стои в задния двор на Салиери или на най-бързото, което си отключил в историята досега.
Хангар 13 пропуснаха нещо много важно тук, а именно да включат странични мисии за разнообразие от историята. Не само с Лука, можеше да добавят и някой друг страничен персонаж. А също така преспокойно можеше да добавят още 5-6 изцяло нови мисии, които да удължат играта и да се възползват от красивия свят, който са създали.
И все пак е добре, че има Free ride и няколко мисии в него, не очаквах да го включат, предвид отсъствието му в Мафия 2.

Честно казано, в старата игра някои моменти бяха много по-впечатляващи. Например още в началото, когато Сам излиза от бара и бърка във вътрешния си джоб - много по-въздействащо беше, отколкото в римейка. Не ми хареса, че са спестили някои неща от мисиите, например в Омерта, когато разпитваш Малкия Тони или (особено) Плешивия Джо :) You lucky bastard също беше по-интересна с многобройните провалени опити да се убие един от противниците. Както и падането на самолета в Creme de la creme беше по-драматично в старата - а в нея даже имаше два алтернативни края. Но най-вече епилогът в старата беше доста по-въздействащ не само със смъртта на един герой, но и в монолога след това. В новата е ей-така, надве-натри се стига до заключението като лошо направен преразказ.

И все пак ми хареса играта като цяло, но повече ми помогна отново да оценя високо старата, тя постави твърде високи стандарти преди повече от 18 години.

shano
Изгряваща звезда
Изгряваща звезда
Reactions: 6

Мнение от shano »

Днес сутринта я започнах играта и съм до средата, мислех след като я изиграя да оставя коментар, но искам да изкажа впечатленията си до сега.

Знам, че не е редно да оплювам играта, понеже я свалих безплатно, но за римейк това е може би най-нескопосаният правен до сега, като започнем от листата на дърветата все едно някое пет годишно хлапе е рисувало короните на дърветата, да не говорим, че вътре в колата героите са като кукли на конци нито клаксона отразява нито човека до него, ако трябва да я сравняваме играта с GTA направо ще си замълча.. когато говори на някого героят гледа някъде в нищото все едно говори на стената или на някой невидим негов другар.

И накрая музиката, музиката е най-смешното нещо в тази игра.. в бойните сцени имам чувството че съм на сцената на някой цирк.. направо трагикомично.. Единственото нещо което ме държи в тази игра е историята и до някъде стрелбата, всичко друго е оле мале, но все пак благодаря, че съм в България и имам възможността да играя играта безплатно, иначе щях да съм доста разочарован, ако бях платил за тази игра :mrgreen:

Публикувай отговор